Zaopatrzenie ortopedyczne

Zaopatrzenie ortopedyczne dostaczane przez Paws Up wykonane zostaje na idywidualne zamówienie oraz pod kątem specyficzne wymagań naszego pacjenta. Ortezy i protezy wykonujemy na podstawie syntetycznego odlewu koń czyny Twojego psa, z naniesionymi na jego powierzchnię punktami anatomicznymi przez nas wymaganymi oraz zaznaczonym środkiem stawu.

Dlatego to też, w swoim magaznie nie dysponujemy ortezami w rozmiarze małym, średnim i dużym –które to mógłbyś nabyć od nas w dniu złożenia zamówienia. Nasze ortezy i protezy budowane są zgodnie z charakterystyczną dla Twojego psa specyficzną budową anantomiczna koń czyny zwierzęcia oraz dostosowane do urazu lub schorzenia pacjenta. Dzięki takiemu procesowi tworzenia, dostarczmy naszym pacjentom optymalne zarówno pod względem komfortu, dopasowania, kontroli zakresu ruchu w stawie jak i funkcjonalności zaopatrzenie ortopedyczne.

pattern

 

Odlew syntetyczny

Odlew syntetyczny koń czyny, inaczej forma koń czyny zwierzęcia, wykonana z włókna szklanego nasyconego żywicą poliuretanową, na który naniesione są odpowiednie punkty anatomiczne. Odlew ten, służy nam do wykonania na jego bazie odpowiedniej dla danego pacjenta ortezy bądź protezy.

Czytaj więcej


Kto może wykonać odlew

Ze względu na wymogi jakie stawiamy ortezom i protezom tworzonym przez nas, w procesie tworzenia urządzenia spełniającego indywidualne potrzeby pacjenta, bardzo istotną i ważną dla nas rzeczą– jest dokładnie i prawidłowo wykonany odlew, właściwie oznaczony i opisany, wraz z dokładnym odwzorowaniem i oznaczeniem punktów anatomicznych.

Czytaj więcej

 

Używane materiały

Tworząc nasze urządzenia ortopedyczne, korzystamy z najwyższej jakości materiałów, wykorzystywanych w szerokim zakresie w protetyce i ortotyce pacjenta ludzkiego. Stosujemy różnej grubości neopren, dopasowane do indywidualnego pacjenta szyny anatomiczne oraz niklowane okucia metalowe.

Czytaj więcej


Dostosuj wygląd

Zamawiając urządzenie dla swojego zwierzaka, możesz również wybrać kolor, który najlepiej pasować będzie do koloru sierści twojego podopiecznego oraz dodać elementy odblaskowe, które sprawią, iż Twój pupil będzie bezpieczny na drodze.

Czytaj więcej


Zwróć uwagę

Funkcjonalność, stabilizacja, dopasowanie i komfort użytkowania to główne cechy, które powinien spełniać właściwie dobrany sprzęt ortopedyczny. Dodać do tego można jeszcze materiały z jakich został wykonany a które w znacznym stopniu wpłyną zarówno na jakość ja i długość (czas) jego użytkowania.

Czytaj więcej


Wysyłka i cennik

Cenna urządzenia jest ściśle zależna od: typu wymaganego dla Twojego podopiecznego, rozmiaru dopasowanego do wielkości i potrzeb pacjenta, oraz komponentów jakie musimy użyć tworzą indywidualnie zaprojektowane urządzenie dostosowany do wymogów zwierzęcia.

Czytaj więcej

Zaopatrzenie

 

Paws Up Sporting Dog

Jest naszą wyjątkową linią produktów dla psów aktywnych. Zaprojektowaną tak, aby zapewnić psu maksymalne bezpieczeństwo podczas intensywnego treningu jak i niebezpiecznych warunków pracy.

Czytaj więcej

 

 

 

Protezy

Proteza - w medycynie weterynaryjnej oznacza sztuczne uzupełnienie brakującej części ciała lub narządu. Zastępują części ciała zwierzęcia obarczone wrodzoną niepełnosprawnością jak i te, których pełna sprawność została utracona np. w wyniku wypadków lub chorób.

 

 

 

Pomoc niewidomego psa Paws Up Dog Bumper

Niewidomy pies może żyć wygodnie. Potrzebuje on jedynie urządzenia, które powie mu że zbliża się przeszkoda. Ludzie używają laski, inne zwierzęta, które rodzą się naturalnie ślepe wykorzystują dźwięki, wąsy lub jakąś inną formę urządzenia wczesnego ostrzegania. Nasz Bumper pełni rolę właśnie takiej laski niewidomego psa.

 

 

 

Indywidualne zamówienia

 

 

 

Ortezy

Orteza - to aparat ortopedyczny, którego podstawową funkcją jest stabilizacja stawów koń czyn i grup mięśni. Dzięki niej możliwe jest unieruchomienie chorego stawu, odciążenie go oraz korygowanie niewłaściwej pozycji ciała zwierzęcia. W związku z tym ortezy mogą być używane nie tylko przy urazach, np. skręceniach stawów czy zerwaniu więzadeł stawu kolanowego lub ścięgna Achillesa, lecz także przy dysfunkcjach neurologicznych, chorobach reumatycznych, jak również po zabiegach operacyjnych.

Czytaj więcej

 

 

 

Szelki i uprzęże rehabilitacyjne

Szelki i uprzęże rehabilitacyjne Często dopełniają w procesie rehabilitacji rolę urządzeń  ortopedycznych, zwłaszcza w początkowym okresie ich stosowania, kiedy to zwierzę nie opanowało jeszcze w pełni techniki chodzenia w ortezie czy protezie kończyny. Dzięki posiadanym uchwytom, umożliwiają właścicielowi pomoc podopiecznemu w podnoszeniu się czy pokonywaniu przeszkód.

 

 

 

Wózki

 

 

 

 

Ewelina Sabarna
+48 697 665 554
hello@pawsup.pl
ul. F.Chopina 7
55-120 Oborniki Śląskie

© 2016 Paws Up – Ewelina Sabarna