Co leczymy

 

Co leczymy i do kogo kierujemy naszą ofertę?

Problemy zdrowotne mogą wystąpić na każdym etapie życia Twojego podopiecznego. Dlatego to też kierujemy naszą ofertę zarówno do konie jak i małych zwierząt domowych w każdym wieku, bez względu na rasę, wielkość, pochodzenie i poziom aktywności zwierzęcia.

Czytaj więcej

 

 

Terapia manualna

Terapia manualna to ogólne określenie dla zestawu metod i technik zajmujących się diagnostyką i leczeniem odwracalnych zaburzeń funkcjonalnych układu ruchu (stawów, mięśni, powięzi, więzadeł). Ponieważ badanie i leczenie wykonywane jest rękoma terapeuty, ten sposób pracy określono mianem „terapii manualnej”.

Czytaj więcej

 

 

Kinezyterapia

Kinezyterapia – czyli leczenie ruchem. Podstawą tej dziedziny fizjoterapii są ćwiczenia ruchowe. Ruch staje się środkiem leczniczym, mającym wpływ na cały organizm.

Czytaj więcej

 

 

Akupunktura i akupresura

Akupresura i akupunktura – te dwie techniki do siebie bardzo podobne i wywodzą się z medycyny chińskiej. Ich podstawę stanowi energia życiowa, bioelektrycznej qi oraz jing i jang. Pomagają nie tylko zredukować napięcie mięśni, ale i wyleczyć niektóre schorzenia.

Czytaj więcej

 

 

Fizjoterapia w sporcie

Fizjoterapia w sporcie to połączenie teorii z praktyką, które pozwala na efektywniejsze wykorzystanie pełnego spektrum technik manualnych w praktyce, aby usunąć napięcia i dysfunkcje w obrębie układu mięśniowo-powięziowego w sposób bardzo łagodny i bezpieczny dla zwierzęcia (pacjenta).

Czytaj więcej

 

 

Rehabilitacja domowa

Rehabilitacja domowa polega na prowadzeniu indywidualnej terapii w komfortowych i znanych naszemu pacjentowi warunkach domowych, do których jest przyzwyczajony, dokładnie wtedy kiedy jej potrzebuje.

Czytaj więcej

 

 

Diagnostyka

Diagnostyka fizjoterapeutyczna to zarówno dogłębny wywiad o pacjencie, precyzyjne badanie kliniczne jak również zestaw testów badających całościowe funkcjonowanie aparatu ruchy zwierzęcia oraz testy neurologiczne.

Czytaj więcej

 

 

Fizykoterapia

Fizykoterapia to jedna z metod fizjoterapii wykorzystującą do leczenia bodźce fizykalne, takie jak: prąd elektryczny, ciepło i zimno, światło, ultradźwięki, pola magnetyczne czy wodę. Fizykoterapię można stosować jako leczenie uzupełniające lub jako podstawową formę leczenia.

Czytaj więcej

 

 

Masaż

Masaż może mieć cele lecznicze, relaksacyjne lub przygotowywać mięśnie do wysiłku. Jest to zabieg polegający na sprężystym odkształcaniu tkanek zwierzęcia poprzez wykonanie określonych ruchów w określonym tempie i z odpowiednią siłą zgodnie z przebiegiem mięśni, tkanek, naczyń  krwionośnych i limfatycznych przez masażystę.

Czytaj więcej

 

 

Kinesiotaping w weterynarii

Plastrowanie dynamiczne w weterynarii (inaczej: kinesiotaping weterynaryjny) – jest to metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu fragmentów ciała zwierzęcia plastrami o specjalnej strukturze. Została opracowana i spopularyzowana na początku lat osiemdziesiątych przez Japończyka dr. Kenzo Kase. Jest to plaster nie ograniczający ruchów, rozciągający się tylko na długość, o ciężarze i grubości zbliżonych do parametrów skóry, odporny na działanie wody i umożliwiający przepływ powietrza dzięki falowemu utkaniu.

Czytaj więcej

 

 

Rehabilitacja neurologiczna

Rehabilitacja neurologiczna lub też neurorehabilitacja odnosi się do realizowania założeń  rehabilitacji  skierowanych na pacjentów z dysfunkcjami układu nerwowego. Jak pokazują badania, mózg posiada niesamowitą zdolność do regeneracji. Przy odpowiedniej stymulacji jest on w stanie przeorganizować się po przebytym. Powstają nowe połączenia nerwowe, zdrowe neurony mogą przejmować funkcje tych zniszczonych. Proces ten określany jest mianem neuroplastyczności.

Czytaj więcej

 

 

Lekki gips syntetyczny

Lekki gips syntetyczny jest to mocny opatrunek usztywniający, trwały i lekki, doskonale dopasowany o gładkiej powierzchni zastępująca z powodzeniem gips tradycyjny. Wykonana jest z tkanego włókna szklanego, które nasycone jest żywicą poliuretanową. Opaska ta dzięki swojemu utkaniu jest w pełni przepuszczalna dla powietrza i umożliwia suszenie wewnętrznej warstwy izolacyjnej po zamoczeniu w wodzie.

Czytaj więcej

 

 

 

Ewelina Sabarna
+48 697 665 554
hello@pawsup.pl
ul. F.Chopina 7
55-120 Oborniki Śląskie

© 2016 Paws Up – Ewelina Sabarna