Fizykoterapia to część medycyny fizykalnej, która polega na oddziaływaniu na organizm pewnymi bodźcami fizycznymi. Wykorzystuje terapeutyczne oddziaływanie na organizm bodźców fizycznych takich jak ultradźwięki, światło, prąd elektryczny, niskie temperatury czy magnetyzm. Zabiegi fizykoterapeutyczne mogą stanowić podstawę terapii lub tylko jej uzupełnienie.

Laseroterapia – to oddziaływanie promieniowaniem laserowym w celu stymulacji regeneracji i odbudowy tkanek.

Terapia światłem spolaryzowanym - światło Bioptron ma niską gęstość energii (fluencja). Energia tej wielkości wywołuje efekt biostymulacyjny i pozwala światłu stymulować różne biologiczne procesy w organizmie w naturalny sposób. Światło bioptron nie powoduje efektów ubocznych - jest nieszkodliwe i całkowicie bezpieczne W wyniku intensywnych badań odkryto, że światło Bioptron pozytywnie wpływa na ludzki organizm, powodując jego biostymulację i wzmacniając funkcje obronne. Terapia światłem Bioptron znacznie przyspiesza gojenie się odleżyn, poparzeń , zgorzeli cukrzycowej, wrzodów i często pozwala uniknąć amputacji.

Galwanizacja – to oddziaływanie na dany obszar ciała leczniczą dawką prądu stałego. Generowany prąd odpowiada za zwiększenie przepuszczalności błon komórkowych. Dzięki temu możliwa jest poprawa metabolizmu, a także zmniejszenie pobudliwości zakończeń nerwowych.

Jonoforeza – to oddziaływanie na dany obszar ciała leczniczą dawką prądu stałego w połączeniu z lekiem w postaci maści, żeli i płynów.

Przezskórna elektrostymulacja mięśni (TENS) – stanowi nieinwazyjny sposób zmniejszania dolegliwości bólowych. Jest alternatywą wobec farmakologicznych środków przeciwbólowych oraz zabiegów chirurgicznych.

Magnetoterapia – to lecznicze oddziaływanie na tkanki impulsowym polem magnetycznym średniej częstotliwości –przyspiesza zrost kości, regenerację tkanek i działa przeciwbólowo.

Ultradźwięki – jest to oddziaływanie na dany obszar drganiami mechanicznymi o częstotliwości wyższej niż 20 000 Hz. Mają działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przekrwienie, zmniejszają napięcie mięśni, zwiększają rozciągliwość tkanki łącznej w bliznach, przyspieszają gojenie ran.

Fonoforeza – jest zabiegiem wykorzystującym właściwości ultradźwięków. Przy ich pomocy wprowadzany jest lek przeciwbólowy lub przeciwzapalny w postaci żelu.

 

 

Ewelina Sabarna
+48 697 665 554
hello@pawsup.pl
ul. F.Chopina 7
55-120 Oborniki Śląskie

© 2016 Paws Up – Ewelina Sabarna