Jest naszą wyjątkową pod względem zaawansowania myśl biomechanicznej, linią urządzeń wykorzystujących innowacyjne rozwiązania techniczne z zakresu ortotyki, oraz produkowanych z najwyższej jakości materiałów dostępnych na rynku ortopedycznym, które stosowane są przez znane marki producentów urządzeń dla pacjentów.

Linia tych wyjątkowych produktów Paws Up, ma za zadanie sprostać najtrudniejszym testom i wymaganiom jakie stawia przed nimi profesjonalny sport oraz nieprzewidywalne, niejednokrotnie bardzo trudne warunki w jakich będzie musiał pracować pies użytkowy na służbie zawodowej.
Seria ta została przez nas zaprojektowana tak, aby zapewnić psu maksymalne bezpieczeństwo psa podczas intensywnego treningu, jak i niebezpiecznych warunków pracy do których przydzielony został pies w zawodowej służbie np.: pies policyjny, pies w służbie wojskowej czy pies poszukujący zaginionych pod zawalonymi gruzami.

 

Dlaczego warto chronić naszego psa podczas treningów, jak i wielu innych aktywności fizycznych?

Psy sportowe, są bardzo często kontuzjowane – typowymi dla nich urazami są: urazy tkanek miękkich i aparatu ruchu, dlatego to też to właśnie u nich najczęściej oglądamy liczne urazy stępu i nadgarstka. Może to być spowodowane nagłym, gwałtownym bodźcem, bądź też dużo częściej są wynikiem nawarstwiających się mikrourazów towarzyszącym treningowi z psem, które to sukcesywnie prowadzą do nadmiernego rozciągnięcia wszystkich struktur tkankowych tworzących strukturę danego stawu.
Wynikiem powstałych w ten sposób uszkodzeń stawowego aparatu więzadłowego, mogą być:

  • Wyraźne przeprosty w stawach nadgarstkowych [Carpal Hyperextension] czy stawach stępu – jest to uraz bardzo często występujący u psów trenujących agility oraz w dyscyplinach sportowych, które wymagają pokonywania przeszkód i zaskoków psa z dużej wysokości – IPO.
  • Nadzgięcie wraz z rotacją kończyny na zewnątrz – to tzw. koślawość, natomiast nadzgięcie wraz z rotacją do wewnątrz to tzw. szpotawość nadgarstka lub stępu.

Urazy nadgarstka i stępu psów sportowych, są bardzo często następstwem powtarzanych aktywności fizycznych, którym towarzyszy nawracające, nadmierne rozciągnięcie całego układu więzadłowo-torebkowego. Należy pamiętać, że większość tych powtarzających się urazów dotyczy treningów.

Psy uprawiające takie dziedziny sportu jak agility, frisbee, flyball, IPO, są to psy o których można powiedzieć, że chronicznie ulegają bólowi i urazom zarówno stawów nadgarstkowych jaki i stępu, często w ich wyniku z wiekiem rozwijają poważne schorzenia zdrowotne. Dlatego to też, jako odpowiedzialni za życie i zdrowie naszych zwierząt właściciele, powinniśmy albo unikać tego rodzaju dyscyplin sportowych – albo zrobić wszystko aby zapewnić naszemu psu maksymalne bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo to możemy poprawić poprzez zastosowanie miękkich, neoprenowych, zaprojektowanych zgodnie z potrzebami uprawianej dyscypliny sportu oraz ściśle dopasowanych do fizjonomii Twojego psa – stabilizatorów stawów. Stabilizatory te stosowane podczas treningów, przynoszą naszemu psu wiele korzyści zdrowotnych: przejmują większość wstrząsów działających na staw, wspomagają rusztowanie mięśniowo-więzadłowe stawu, ograniczają wpływ sił zewnętrznych na staw, zmniejszają ból a tym samym ograniczają stan zapalny w stawie. Przywracają naturalną fizjologie stawu bez napięć mięśniowych, obrzęków. Zmniejszają nacisk kompresyjny na staw, przez co staw jest lepiej odżywiony. Wszystkie te właściwości prowadzą do większej elastyczności tkanek miękkich, a co za tym idzie lepszych wyników w sporcie Twojego psa.

 

Kilka słów o naszych neoprenowych stabilizatorach miękkich.

Zaprojektowaliśmy je tak, aby w pełni mogły spełnić swoje funkcje, jednocześnie nie ograniczając motoryki stawów – tak ważnej w sporcie, gdzie od psa wymaga się trudnych i zaawansowanych koordynacyjnie ruchów.

Osiągnęliśmy to dzięki doświadczeniu i zastosowaniu materiałów najwyższej jakości, które to dopasowują się do powierzchni stawu psa idealnie równocześnie absorbując powstające podczas skoków, ruchów, sprintów czy nawrotów psa drgania – a co jest bardzo ważne, nie przenoszą powstałych drgań na dalsze struktury stawu a co za tym idzie, wspomagają naturalny garnitur ścięgnowo – więzadłowy psa.

Przejdźmy do znaczenia słów stabilizator neoprenowy, stabilizator to inaczej – WYRÓWNYWACZ, STATECZNIK. Neopren – jest elastycznym tworzywem, doskonale odwzorowującym kształt do którego przylega, antyalergiczny, wodoodporny o strukturze piankowej gumy, której z jednej strony zawdzięcza swą lekkość a z drugiej to właśnie ta struktura pochłania drgania. Kolejną jego zaletą jest to, że nie ześlizguje się z sierści psa a przez to, iż jest zupełnie syntetyczny – nie stanowi odżywki dla bakterii ani pasożytów.
Razem więc stanowią Team, który wspomagać będzie zdrowie Twojego psa.

 

Stabilizator nadgarstka

Wychodząc naprzeciw tak ogromnej różnorodności ras psów w sporcie, ich temperamentowi, masie ciała i wymaganiom sportowym oraz schorzeniom im towarzyszącym – opracowaliśmy dwa stabilizatory neoprenowe nadgarstków, przeznaczone dla różnych grup psów.
Stabilizatory te szyjemy na Twoje indywidualne zamówienie, tylko i wyłącznie po wcześniejszej dokładnej konsultacji z Tobą, dotyczącej uprawianej dyscypliny sportu, wcześniejszych urazów psa, obecnych urazów lub schorzeń – wielkości, wagi, temperamentu, częstotliwości treningów. Dzięki naszej współpracy, będziemy wstanie razem zdecydować jakich materiałów użyć i jak uszyć stabilizatory wspomagające indywidualne potrzeby stawów Twojego psa – tak aby zabezpieczały go przed kolejnymi urazami oraz wspomogły procesy zdrowotne zachodzące w stawie i regenerujące tkanki miękkie które uległy urazowi.

 

Neoprenowy Stabilizator Nadgarstka – dla psów ras małych:

Wykonany jest z neoprenu o niewielkiej grubości, w zależności od potrzeb neopren od wewnątrz może zostać wyścielony dodatkową warstwą stabilizującą lub poprawiającą komfort noszenia. Na zewnątrz zaopatrzony jest w dwie taśmy elastyczne typu rzep, mocujące stabilizator na nadgarstku.

Funkcja:
Zabezpiecza przed kontuzjami lub ponownymi urazami,
Chroni nadgarstki psa przed odchyleniami i przeprostem,
Łagodzi ból i stany zapalne przebiegające w stawach,
Charakteryzuje się dużą mobilnością/ruchomością, ale niewielką stabilizacją stawu,
Dlatego właśnie, przeznaczona jest ona dla psów ras małych, bez zmian chorobotwórczych w obrazie nadgarstków - dla których, stabilizatory zapewniające większe wsparcie mogłyby również wpłynąć na ograniczenie ruchomości stawu.

Sprzedaż:
Wyłącznie na zamówienie,
Sprzedawane są jako urządzenia pojedyncze,
Prawe lub lewe,
Można wybrać kolor: czarny, czerwony, niebieski.
Zapinaj zewnętrzne rzepy na stabilizatorze zawsze w kierunku boczno-przyśrodkowym, czyli od strony bocznej łapy psa do środka – w ten sposób chroniony jest dodatkowy pazur przed obtarciami i urazami !!!

 

Neoprenowy Stabilizator Nadgarstka dla psów ras średnich i dużych:

Wykonany jest z mankietu neoprenowego o grubszej wartości, co poprawia stabilizację urządzenia. W zależności od potrzeb i wymagań psa, stabilizator ten można poddać wielu modyfikacjom.
Jeśli właściciel chciałby zwiększyć jego odporność na np.: hyperextension czy dewiacyjne ruch rotacyjne nadgarstków – to można wzmocnić neopren poprzez wklejenie dodatkowych fiszbin ortopedycznych – pasów skóry lub nylonu które wzmocnią właściwości stabilizacyjne np.:
Dodatkowo, można wydłużyć lub skrócić – na wysokość. Można dodać dodatkowe rzepy zewnętrzne np.: z dwóch szerokich zrobić 3 różnej szerokości.
Można dodać dodatkową warstwę wewnętrzną różnego rodzaju np.: gąbka, futerko, polar czy dodatkowa warstwa neoprenu.

Funkcja:
Może być stosowany, jako przejściowe wsparcie pomiędzy ortezą z szyną anatomiczną a stanem naturalnym,
Zabezpiecza przed ponownymi kontuzjami,
Wspiera i przynosi ulgę od bólu w zmianach degeneracyjnych nadgarstka i śródręcza,
Zdecydowanie zmniejsz odchylenia nadgarstka [koślawienie, szpotawienie] oraz zmniejsza przeprost w stawie nadgarstka.

Sprzedaż:
Jako pojedyncze urządzenia,
Urządzenie prawe lub lewe,
Możliwość wyboru koloru neoprenu: czarny, czerwony, niebieski,
Możliwość dostosowania wzmocnień, rzepów zapinających, dodatkowych wkładek,
Zapinaj zewnętrzne rzepy na stabilizatorze zawsze w kierunku boczno-przyśrodkowym, czyli od strony bocznej łapy psa do środka – w ten sposób chroniony jest dodatkowy pazur przed obtarciami i urazami !!!

 

18 Neoprenowy Stabilizator Nadgarstka dla ras małych 

Stabilizator stawu skokowego i ścięgna Achillesa

Dedykujemy go tym psom, które narażone są w trakcie treningów na urazy ścięgna Achillesa czy też naciągnięcia, zwichnięcia lub nawet złamania w obrębie stawu skokowego.

Funkcja:
Zastosowanie przy urazach ścięgna Achillesa,
Zapobieganie przeprostom stawu skokowego,
Zapobiegania zwichnięciom, naciągnięciom a nawet złamaniom w obrębie stępu.

Sprzedaż:
Jako pojedyncze urządzenia,
Urządzenie prawe lub lewe,
Możliwość wyboru koloru neoprenu: czarny, czerwony, niebieski,
Możliwość dostosowania wzmocnień, rzepów zapinających, dodatkowych wkładek.

 

13 Stabilizator stawu skokowego 

Neoprenowa pianka dla psa – Paws Up WetSuit

Dla psów pływających bez względu na pogodę i porę roku. Zwłaszcza dla tych krótkowłosych, którym szczególnie doskwiera zimna woda i chłodne powietrze. Z uwzględnieniem psów myśliwskich, aportujących z wody czy tropiących zwierzynę w podmokłym terenie oraz dla psów ratowniczych – szczególnie tych nie będących nowofundland’em czy landseer’em na których jakość pracy wpływać może temperatura otoczenia.

Sprzedaż:
Indywidualne zamówienie,
Fason dostosowany do potrzeb psa [z rękawkami lub bez rękawów],
Kolor do wyboru: czerwony, niebieski, czarny lub połączenie tych kolorów,
Zapięcie na zamek lub rzep.
Szelki dla psów sportowych i nie tylko

14 Pianka Neoprenowa 

 

 

Ewelina Sabarna
+48 697 665 554
hello@pawsup.pl
ul. F.Chopina 7
55-120 Oborniki Śląskie

© 2016 Paws Up – Ewelina Sabarna