Jest to forma, którą otrzymujemy owijając kończynę zwierzęcia pojedynczą cienką warstwą opatrunku gipsowego z włókna szklanego. Co umożliwia nam dokładne uformowanie i odwzorowanie budowy oraz punktów anatomicznych koń czyny Twojego psa.

Kolejnym etapem jest oznaczenie za pomocą markera na powierzchni wykonanego przez nas odlewu, wymaganych przez Paws Up punktów anatomicznych oraz linii środka stawu dla urządzenia, które zamawiamy.

Następnie przy użyciu nożyczek opatrunkowych rozcinamy naszą formę, stosując się do wymogów linii przecięcia dostarczonych przez Paws Up, co zabezpiecz nas przed przecięciem i zniszczeniem oznaczonej wcześniej przez nas wyniosłości anatomicznej.

Po zdjęciu z kończyny pacjenta formy sklejamy cięcie za pomocą taśmy elektrycznej (lub innej), pozwalając opasce gipsowej ostateczne stwardnieć bez utraty nadanego jej wcześniej kształtu.

Gdzie mogę zakupić zestaw startowy Paws Up niezbędny do wykonania prawidłowego odlewu kończyny?

Zestaw startowy niezbędny do wykonania odlewu tzw.: Paws Up Casting Tape Kit, dostępny jest u nas po uprzednim kontakcie (zakładka kontakt). Zestaw ten zawiera:

  • Opaskę gipsową z włókna szklanego, szer. 5 cm.
  • Folię zabezpieczającą sierść Twojego pupila
  • Parę rękawiczek lateksowych
  • Taśmę do sklejenia odlewu
  • Wodoodporny marker do oznaczenia punktów na odlewie
  • Centymetr do pomiarów
  • Nożyczki opatrunkowe

Opcjonalnie możliwe jest dokupienie do zestawu dodatkowej opaski gipsowej z włókna szklanego szer. 5 cm, jeśli masa Twojego psa przekracza 60 kg i chcesz wykonać odlew kończyny tylnej. Na wykonanie odlewu koń czyny przedniej zużywamy mniej materiału gipsowego.

UWAGA – PACJENT NIE WYMAGA SEDACJI ANI ZGOLENIA SIERŚCI DO WYKONANIA ODLEWU!!

Czas potrzebny do wykonania odlewu koń czyny to max. 10 min., a sam proces jest bezbolesny i nie powodujący dyskomfortu zwierzęcia. Dlatego to też po wcześniejszym przeczytaniu instrukcji wykonania odlewu, zrozumieniu i wydrukowaniu jej tak aby leżąc w zasięgu naszego wzroku, punkt po punkcie umożliwiła nam sprawne i dokładne
wykonie formy. Równocześnie z przygotowaniu niezbędnych do jej wykonania i oznaczenia narzędzi leżących w zasięgu naszych rąk. Maksymalnie skrócimy czas wykonania odlewu, zmniejszając tym samym stres jaki może towarzyszyć niektórym zwierzętom podczas jego powstawania.

 

 

Ewelina Sabarna
+48 697 665 554
hello@pawsup.pl
ul. F.Chopina 7
55-120 Oborniki Śląskie

© 2016 Paws Up – Ewelina Sabarna