Leczymy zarówno konie jak i małe zwierzęta domowe w każdym wieku, bez względu na rasę, wielkość, pochodzenie i poziom aktywności zwierzęcia. Problemy zdrowotne mogą wystąpić na każdym etapie życia Twojego pupila, zaczynając się od rosnących szczeniąt u których mogą wystąpić deformacje kośćca, poprzez zwierzęta w sile wieku u których mogą wystąpić poważne urazy aparatu ruchu, do zwierząt starszych cierpiących z powodu osłabienia aparatu mięśniowego obręczy miednicznej i koń czyn tylnych czy zapalenie stawów (arthritis). Specjalizujemy się w pracy ze schorzeniami typowymi dla danej rasy, takimi jak mielopatia zwyrodnieniowa czy zespół Woblera.

Specjalizujemy się w terapii i medycynie sportu psów użytkowych, takich jak: pies przewodnik, pies asystujący, agility, flyball, frisbee, psy myśliwskie, psy biegające, obronne, tropiące, psy policyjne. Współpracujemy z ośrodkami i fundacjami ratującymi zwierzęta w potrzebie.

Bez względu na to przed jaką przeszkodą stoi Twój zwierzak, my jesteśmy tu po to aby Was wspierać, służyć Wam naszym doświadczeniem, radą i fachową pomocą.

Twój pies, czy koń to urodzony atleta!

Jedną z naszych specjalizacji jest medycyna sportowa. Jest to gałęź medycyny, która zajmuje się chorobami i urazami wynikającymi z uczestnictwa w zajęciach sportowych i uprawiania sportów. Dziedzina ta dotyczy nie tylko koni i psów sportowych ale również naszego domowego pupila – gdyż należy pamiętać, że zwierzęta są urodzonymi sportowcami. Pogoń za wiewiórką, piłką, frisbee, skok przez przeszkodę, przeskok z jednego blatu na drugi – wymaga koordynacji, precyzji, wytrzymałości oraz szybkości. Wynikiem natomiast wszystkich tych aktywności fizycznych naszego podopiecznego mogą być urazy narządu ruchu i nie tylko. 

Paws Up może pomóc Twojemu atlecie wyzdrowieć po przebytym urazie mięśni, nerwów, stawów i ścięgien czy aparatu więzadłowego. Możemy również opracować dla Twojego podopiecznego program treningowy oparty o cross-training, ćwiczenia wzmacniające tułów, techniki wspomagające równowagę i precyzję kontroli ruchów, co ma na celu zapobiegać ponownym urazom w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego.

 

 

Ewelina Sabarna
+48 697 665 554
hello@pawsup.pl
ul. F.Chopina 7
55-120 Oborniki Śląskie

© 2016 Paws Up – Ewelina Sabarna